Regeneracja DPF

Regeneracja DPF

Aby przeprowadzić jakikolwiek zabieg, czy to wymianę opon, czy regenerację DPF należy uprzednio zadbać o bezpieczeństwo. Osoby wykonujące taką usługę muszą czuć się pewnie i mieć zaufanie do maszyny, z którą pracują. DPF DUO Premium została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższą ochronę i wygodę użytkowania.

W kabinie czyszczącej zamontowane zostały filtry, które zapobiegają wydostawaniu się zanieczyszczeń do pomieszczenia, w którym stoi maszyna. Zastosowanie trzystopniowego systemu filtrowania brudnej wody również zapobiega roznoszeniu się zanieczyszczeń i wydłuża żywotność mieszanki wody z płynem.

Rozwiązania, które zapobiegają uszkodzeniom filtra

Regeneracja DPF może budzić różne emocje – istnieje grupa odbiorców, której taki proces kojarzyć się będzie jedynie z możliwością uszkodzenia filtra. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to możliwe, a cała procedura została zaprojektowana w taki sposób, aby nie tylko nie dopuścić do powstania wad, ale również wykrywać już istniejące defekty.

Regeneracja DPF

Kamera endoskopowa

Przed rozpoczęciem czyszczenia operator maszyny każdorazowo sprawdza, czy filtr nie jest uszkodzony. Wykrycie nadtopień, pęknięć wkładu ceramicznego, czy innych wad mechanicznych ingerujących w filtr uniemożliwia regenerację DPF.

Przemyślana konstrukcja

Zauważalną na pierwszy rzut oka cechą DPF DUO Premium, jest duża komora czyszcząca. Większe gabaryty pozwalają operatorowi wygodnie operować filtrem i zmniejszają ryzyko uderzenia nim o ścianki podczas umieszczania wewnątrz maszyny.

Starannie zaplanowano również rozmieszczenie zapięć mocujących filtr. Przemyślany kształt układu mocowania pozwala nie tylko szybko zainstalować element w maszynie, ale również umieścić go w sposób, który według doświadczonego operatora jest optymalny. Zapięcia zapewniają utrzymanie filtra w stabilnej pozycji w trakcie całego procesu regeneracji DPF.

regeneracja dpf

Dodatkowe zabezpieczenia

Dużą część obowiązków operatora przejmuje system sterujący DPF DUO Premium. Osoba obsługująca maszynę dobiera indywidualną sekwencję podawania strumieni wody ze środkiem czyszczącym oraz powietrza podczas regeneracji DPF, a wszystkie programy zostały opracowane tak, aby zapewnić najwyższą skuteczność w czyszczeniu każdego filtra.

Bezpieczeństwo i eliminacja potencjalnych uszkodzeń to priorytety procesu regeneracji DPF, dlatego urządzenie posiada również zabezpieczenia przed zbyt wysokim ciśnieniem w filtrze podczas czyszczenia, a także przed brakiem przepływu powietrza w filtrze w czasie suszenia.

regeneracja DPF

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl