Myjki koszowe

Myjki koszowe

Myjka koszowa to urządzenie proste i intuicyjne w użytkowaniu. Nauka obsługi jest banalna, jednak należy przestrzegać kilku zasad. Postępowanie według instrukcji i standardów opracowanych dla danego modelu pozwala uzyskać świetne efekty pracy myjki.

Pierwsze użycie myjki koszowej

Obsługiwanie urządzenia jest bardzo łatwe. W czasie mycia, główne zadanie operatora polega na kontrolowaniu odczytu parametrów, czyli temperatury wody i poziomu cieczy w zbiorniku – reszta robi się sama! Myjka koszowa pracuje automatycznie i nie wymaga dodatkowej obsługi. Wyjątkiem jest pierwsze uruchomienie myjki w danym dniu. Jest to moment, w którym operator musi przygotować urządzenie do działania.

Przed włączeniem myjki koszowej należy napełnić zbiornik (wannę) cieczą myjącą, czyli mieszanką koncentratu i wody. Płynem zalecanym do wykorzystywania w pracy z urządzeniem MRS-WASH jest koncentrat MRS Cleaner Strong, który należy rozrobić z wodą w proporcji 1:20, tj. 1 litr koncentratu na 20 litrów wody. Przy pierwszym użyciu konieczne jest również podgrzanie mieszanki myjącej. Producent zaleca, aby temperatura płynu wynosiła 60°C.

Ze względu na dużą ilość cieczy w wannie i stosunkowo wysoką temperaturę mycia, pierwszy cykl czyszczenia trwa dłużej niż kolejne. Jego czas może wydłużyć się o ok. 30-40 minut ze względu na konieczność podgrzania wody. Dzięki czujnikowi temperatury cieczy, który stale kontroluje jej wartość, kolejne cykle nie wymagają każdorazowego podgrzewania cieczy, ponieważ płyn utrzymywany jest w stałej temperaturze.

Jak działa myjka koszowa?

Aby myjka koszowa mogła funkcjonować prawidłowo, ważne jest, aby operator zwrócił uwagę na równomierne rozłożenie elementów na całej powierzchni kosza. Kiedy w środku znajdą się już wszystkie wyroby przeznaczone do czyszczenia, zamyka pokrywę i na panelu sterowniczym ustawia żądany czas mycia (oraz temperaturę, jeśli jest to pierwszy cykl danego dnia). Ostatnim krokiem jest naciśnięcie przycisku START. Czujnik mierzy temperaturę cieczy i przekazuje tę informację do układu sterowania. Jeśli wartość temperatury jest zgodna z żądaną, rozpoczyna się proces mycia, pompa zaczyna pracować i dostarcza płyn myjący do lanc układu natryskowego.

Kiedy czyszczenie zakończy się, operator może otworzyć pokrywę i wyjąć oczyszczone elementy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl