Myjka z wysokim ciśnieniem

Myjka z wysokim ciśnieniem

Zastosowanie dedykowanego płynu do urządzenia jakim jest myjka z wysokim ciśnieniem zwiększa efektywność czyszczenia. Jednak nie każdy środek nadaje się do wykorzystania w myjkach Hydro Power. Urządzenie może funkcjonować jedynie z roztworami wodnymi, dlatego opracowany został dedykowany płyn MRS CLEANER ULTRA ACTIVE.

Uzupełnianie i opróżnianie zbiornika płynu

Ze względu na brak automatycznego układu uzupełniania płynu w myjce z wysokim ciśnieniem, operator musi wykonać tę czynność samodzielnie. Napełnianie zbiornika z płynem odbywa się analogicznie do napełniania zbiornika z wodą.

Opróżnianie zbiornika ze zużytym płynem jest równie proste. W tym celu należy odkręcić zawór spustowy umieszczony za przednią pokrywą stołu myjki lub wypompować płyn przez górną pokrywę zbiornika.

Każda myjka Hydro Power została wyposażona w czujnik – pływak, który pozwala operatorowi kontrolować poziom cieczy w zbiorniku.

myjka z wysokim ciśnieniem

Ile płynu zużywa myjka Hydro Power?

Różne modele myjek z wysokim ciśnieniem Hydro Power mają różną pojemność. Kubatura urządzenia warunkuje, ile wody i środka myjącego należy wykorzystać do mycia. Model Hydro Power 800 do pracy wymaga ok. 95 litrów wody oraz ok. 5 litrów koncentratu myjącego, natomiast Hydro Power 1200 – ok. 145 litrów wody i 7-8 litrów koncentratu.

myjka z wysokim ciśnieniem

Wydłużenie żywotności płynu do myjki z wysokim ciśnieniem

Płyn czyszczący do urządzenia myjka z wysokim ciśnieniem wspomaga urządzenie w walce z najcięższymi zabrudzeniami. Myjki Hydro Power 800 i Hydro Power 1200 wymagają użycia specjalistycznego środka myjącego – wspomnianego już płynu MRS CLEANER ULTRA ACTIVE.

Każda maszyna wyposażona jest w blok oczyszczenia i odzysku środka myjącego. Taki układ składa się z systemu dwóch połączonych ze sobą szeregowo filtrów. Filtr zgrubny zlokalizowany jest w zbiorniku płynu (wkręcony w mufę zaciągową), a filtr dokładny przed pompą wysokiego ciśnienia.

Używanie do czyszczenia rozpuszczalników może wpłynąć negatywnie nie tylko na żywotność płynu, ale również samego urządzenia. Takie działanie może uszkodzić myjkę – omawiane modele są przeznaczone jedynie do mycia części za pomocą roztworów wodnych. Środki łatwopalne lub wybuchowe wprowadzone do myjki także stanowią poważne zagrożenie zarówno dla stanu urządzenia, jak i zdrowia i życia operatora!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl